Студентска конференција о безбедности саобраћаја 2016

09.11.2016. - 12:15

Студентска конференција о безбедности саобраћаја одржаће се од 11. до 14. новембра 2016. године у студентском одмаралишту „Ратко Митровић“ на Златибору.

Студентска конференција о безбедности саобраћаја представља значајан студентски пројекат за развој и промоцију струке саобраћаја. Такође, веома је значајно да се овакав вид додатног усавршавања омогући студентима и да се обезбеди промовисање науке и научних истраживања. Зато Студентска конференција о безбедности саобраћаја има за циљ да пружи студентима учествовање у дискусијама о актуелним темама у овој области кроз које ће проширивати своја знања и искуства.

Поред тога, студенти ће имати прилику да од стручних предавача сазнају нешто више о будућој стратегији у овој области и свим другим питањима и проблемима везаним за дату струку. Безбедност у саобраћају је свакако актуелна тема која је у сталној експанзији, и која ће увек заузимати значајно место у саобраћајној струци.

Конференција се састоји из два дела:
1. Предавања,
2. Излагање научних радова.

Предавања:
• Агенција за безбедност саобраћаја,
• Факултет техничких наука,
• НАВАК

Излагање радова
Студенти ће имати прилику да од својих колега који се баве научним радом чују нешто више о областима које изучавају, а све са циљем промовисања и подстицања младих људи да се баве научним радом.

Пријатељи конференције:
• Факултет техничких наука,