IT Караван 2 на ФТН-у

17.05.2017. - 11:54

На Факултету техничких наука биће одржана презентација кампање „IT Караван 02“ ученицима основне школе из Новог Сада у понедељак 22.05.2017. године у 12 часова у Свечаној сали.

Министарство трговине, туризма и телекомуникација у сарадњи са Минисарством просвете, науке и технолошког развоја, Министарством унутрашњих послова, компанијом Мајкрософт и организацијом Save the Children за северозападни Балкан, реализује кампању IT Караван 2.

Ученицима основне школе из Новог Сада биће приређена интерактивна презентација о правилима безбедног коришћења интернета, безбедоносним ризицима употребе интернета и друштвених мрежа и употреби информационо комуникационих технологија и роботике у образовању.

Кампања за паметну и безбедну употребу нових технологија „IT караван“ покренута је 2016. године, а ове године спроводи се у градовима: Нови Пазар, Пирот, Ниш, Зајечар, Краљево, Ужице, Чачак, Ваљево, Крагујевац, Суботица, Нови Сад, Панчево и Сомбор.