Наши роботичари у Француској на ЕУРОБОТ 2017

24.05.2017. - 10:02

Велико нам је задовољство што можемо да вас обавестимо да су новчана средства, неопходна за учешће наших младих роботичара на финалном такмичењу EUROBOT 2017 у Француској у граду Ла Рош сур Јон, обезбеђена.

За три тима са Факултета техничких наука, победнике националног EUROBOT 2017 такмичења који ће представљати Србију на такмичењу из роботике у Француској, прикупљена су средства потребна за пут и боравак. Покрајински секретаријат за високо образовање и научноистраживачку делатност обезбедио је 300.000 динара, Факултет техничких наука (из средстава Факултета, Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент, Департмана за енергетику, електронику и телекомуникације и Катедре за електронику) одобрио је 300.000 динара. Из средстава које је Универзитет у Новом Саду добио од компаније НИС за Фестивал науке и образовања издвојено је 150.000 динара, предузеће Фробас издвојило је 180.000 динара, Србијагас 100.000 динара, Adeco 50.000 динара, Град Суботица је подржао са по 50.000 динара за два студента такмичара који долазе из овог града и неколико предузећа је обезбедило око 50.000 динара. Управо је пристигла и одлука од Електропривреде Србије да значајним средствима подржи студенте, а акцији су се придружили и грађани.

Користим ову прилику да се захвалим на подршци донаторима, медијима и грађанима и да у своје име и име студената обећам да ћемо се потрудити да ову помоћ оправдамо.

Проф. др Бранислав Боровац

• Није могуће приказати слику.