Награда Математичког института САНУ за студенте и докторе наука

16.01.2018. - 13:53

Математички институт САНУ је расписао конкурс за доделу студентских и докторских награда за 2018. годину у областима математике и механике, и рачунарства.

Конкурс за Награду Математичког института САНУ за најбољи докторат у области математике и механике и у области рачунарства:

Области у којима се додељује Награда
1. Награда за математику и механику се додељује за најбољу одбрањену докторску дисертацију из области математике и механике.
2. Награда за рачунарство се додељује за најбољу одбрањену докторску дисертацију из области рачунарства.

Награда
1. Награда се састоји од дипломе и новчане награде.
2. Новчани износ Награде за математику и механику и Награде за рачунарство износи 50000дин (педесетхиљададинара) нето.

Ко може конкурисати
1. Право учешћа на конкурсу имају сви кандидати који су докторску дисертацију одбранили на неком универзитету у Републици Србији у 2017. години.

Рок за подношење предлога је 20.3.2018. године.

Конкурс за Студентску награду Математичког института САНУ у области математике и механике и у области рачунарства:

Области у којима се додељује Награда
1. Награда за математику и механику се додељује студентима редовних и мастер студија за најбољи оригинални научни рад, дипломски или мастер рад, семинарски или други писани рад који спада у домен научно-истраживачке делатности из области математике и механике.
2. Награда за рачунарство се додељује студентима редовних и мастер студија за најбољи оригинални научни рад, дипломски или мастер рад, семинарски или други писани рад који спада у домен научно-истраживачке делатности из области рачунарства, или програм којим се решава неки проблем од ширег интереса.

Награда
1. Награда се састоји од дипломе и новчане награде.

Ко може конкурисати
1. Кандидати за Награду морају бити студенти редовних или мастер студија уписани на неком факултету у Републици Србији који су у том статусу били 1. јануара 2017. године.
2. Награду не може добити особа за коју је у Математичком институту САНУ запослен, или у комисијама за награде именован, сродник у правој линији или у побочној линији до четвтог колена, садашњи или бивши брачни партнер, усвојитељ или старатељ.
3. Награда истој особи може бити додељена само једанпут.
4. Кандидат за награду може бити и тим у коме сваки члан тима испуњава претходне услове 1 до 3.

Рок за подношење предлога је 20. 3. 2018. године.

Конкурси су објављени на сајту Математичког института САНУ, а можете их пронаћи у прилогу вести.