Конкурс за стипендирање студија у Републици Србији

25.01.2018. - 08:44

Фонд за младе таленте Министарства омладине и спорта расписао је Конкурс за стипендирање укупно 1300 студената на завршним годинама студија на високошколским установама чији је оснивач Република Србија за школску 2017/18. годину. Од тога ће стипендије добити 900 студената завршних година основних академских студија и 400 студената завршних година мастер академских студија.

УСЛОВИ КОЈЕ КАНДИДАТИ ТРЕБА ДА ИСПУЊАВАЈУ СУ:

1. да су држављани Републике Србије или да имају статус избеглице;
2. да имају пребивалиште у Републици Србији, односно боравиште – за лица која имају статус избеглице;
3. да су у школској 2017/18. години уписани у завршну годину основних академских студија или мастер академских студија или интегрисаних академских студија факултета и универзитета чији је оснивач Република Србија;
4. да им је просечна оцена најмање 8,50 у току претходних година студија (за студенте завршних година основних академских студија и интегрисаних академских студија), а за студенте мастер академских студија да им је просечна оцена најмање 8,50 са основних академских студија;
5. да су положили све испите из претходних година студија;
6. да нису навршили 25 година живота - за студенте основних академских студија, односно да нису навршили 27 година живота - за студенте мастер академских студија и студенте интегрисаних академских студија до датума расписивања конкурса.

Пријаве на Конкурс се достављају до 31. јануара 2018. године.

Више информација о начину пријаве и потребној документацији можете пронаћи на Интернет презентацији Фонда за младе таленте .