Истраживачима са ФТН-а награде Института за архитектуру и урбанизам Србије

31.01.2018. - 07:48

Истраживачи са Факултета техничких наука добитници су награда за архитектуру и урбанизам које су додељене поводом дана Института за архитектуру и урбанизам Србије одржаном у оквиру прославе Светог Саве 27.01.2018. године у Београду.

Награде „Милорад Мацура“ за мастер радове и докторске дисертације из области архитектуре и урбанизма и награде „Димитрије Перишић“ за најбољи мастер рад из области просторног планирања традиционално додељује Институт за архитектуру и урбанизам Србије.

Немања Јаћимовски добитник је награде из области архитектуре за мастер рад под називом „Интерактивни пројекат архитектонске визуализације ентеријера“ који је реализовао на студијама Дигиталног дизајна, технике и продукције у архитектури и урбанизму под менторством проф. др Весне Стојаковић. Награду за докторску дисертацију са темом „Мешовите намене кључни параметар планирања савремених градова“ добила је др Марина Царевић-Томић, чији је ментор била проф. др Милица Костреш. Поред наших истраживача, Награду за мастер рад из области просторног планирања добила је Милица Гачић, за рад са темом ’Фактори просторног развоја инфраструктурног коридора Ниш - граница Бугарске’ под менторством проф. др Бранке Тошић са Географског факултета из Београда.

О награђеним ауторима са ФТН-а на дану Института за архитектуру и урбанизам Србије говорили су проф. др Предраг Шиђанин и проф. др Милица Костреш са ФТН-а који су истакли изузетан рад и посвећеност награђених истраживача. Директор Департмана за архитектуру и урбанизам ФТН-а проф. др Дарко Реба обратио се на скупу и посебно је нагласио успешност сарадње ИАУС-а и ФТН-а, који имају потписан споразум о сарадњи.
Награђеним истраживачима признања су уручили помоћник директора др Божидар Манић и директор ИАУС-а др Саша Милијић. Прикази награђених радова биће објављени у наредном броју часописа Архитектура и урбанизам.

• Није могуће приказати слику.