Свечано отворен први ФТН хакатон

18.05.2018. - 21:51

Свечано је отворен први ФТН хакатон 18. маја 2018. године у Централној згради Универзитета у Новом Саду уз присуство великог броја студената, матураната, партнера и званица.

Такмичење је свечано отворио декан Факултета техничких наука проф. др Раде Дорословачки који је овом приликом истакао: "Једна од порука овог Хакатона Improve students' experience управо илуструје опредељење нашег Факултета да перманентно унапређује, како услове за рад, тако и квалитет својих инжењера" и додаје да ФТН брине о томе да његови студенти, поред стицања знања, одлазе у позориште, на изложбе и концерте и да усвајају навике здравог живота и свих вредности које подразумева академски вредносни систем.

Владимир Тодоровић, један од идејних твораца ФТН хакатона и шеф Канцеларије за међународну сарадњу ФТН-а истакао је да је главни мотив оваквих пројеката управо подстицање иновативности и креативности код младих људи у циљу подизања предузеничког духа код студената и пре завршетка студија.

Такмичарима и гостима су се обратили и представници институција и компанија које су подржале овај догађај.

Господин Милован Филиповић, директор драме у Српском народном позоришту изразио је велико задовољство што је највеће, и позориште са најдужом традицијом у Србији, део овог догађаја.
Из компаније Schneider Electric DMS NS, генералног покровитеља ФТН хакатона обратио се Владан Крсман, бивши студент ФТН-а који је поздравио присутне и представио планове и правце развоја усмерене ка Смарт решењима.

Из компаније, златног спонзора овог догађаја, обратио се господин Саша Чоринга, директор компаније Continental који је гостима истакао значај учешћа младих људи на оваквим догађајама за лични развој, али и за развој индустрије.

Из Societe Generale банке, такође златног спонзора ФТН хакатона, обратио се господин Огњен Спасојевић и упутио честитке организаторима, а учесницима истакао значај иновативности за покретање промена у данашњем друштву.

Након свечаног отварања представници Microsoft Development Centra демонстрирали су програм Windows Mixed Reality.

Током наредна два дана, студенти ће имати прилику да у раду са менторима, који су стручњаци у својим областима, тестирају своја знања и да науче како је радити на задатку у тиму са дефинисаним роком. Матуранти ће се такмичити у недељу када ће се наћи у друштву старијих колега и доживети прва академска искуства. Проглашење победника одржаће се у недељу, 20. маја 2018. у 21.00 час у Централној згради Универзитета у Новом Саду.

Није могуће приказати слику.