Посета Факултета за пословну администрацију из Мађарске

08.04.2019. - 10:12

Факултет техничких наука у петак, 5. априла 2019. године посетили су представници Департмана за логистику и информатички менаџмент Факултета за пословну администрацију (Zalaegerszeg Faculty of Business Administration – GKZ) из мађарског града Залаегерсег. Факултет, који иначе припада Универзитету примењених наука из Будимпеште (Budapest Business School BGE – University of Applied Sciences) представљали су др Миклош Губан, декан Факултета и др Агнеш Месарош, референт за међународну сарадњу.

Госте је, у име Факултета техничких наука дочекао декан, проф. др Раде Дорословачки који их је, овом приликом упознао са радом и потенцијалима Факултета док су о сарадњи на пољу симулација токова материјала у интралогистици са гостима разговарали проф. др Сања Бојић и доц. др Атила Зелић са Катедре за машинске конструкције, транспортне системе и логистику Департмана за механизацију и конструкционо машинство.

Током посете, гости из Мађарске имали су прилику да се упознају са радом, актуелним пројектима и лабораторијским ресурсима Катедре. Приказан им је савремени софтверски потенцијал који студенти Механизације и конструкционог машинства користе за пројектовање машина и симулације токова материјала. Након тога, госте је примио проф. др Драган Ружић, директор Департмана за механизацију и конструкционо машинство. Састанку је присуствовао и проф. др Милан Рацков а сагледане су могућности размене студената и наставног особља између ФТН-а и GKZ-а. Састанак је резултирао договором о потписивању уговора о сарадњи између ове две високошколске установе.

Др Миклош Губан изјавио је да улагања у интралогистику, као и трошкови набавке и експлоатације машина унутрашњег транспорта достижу и милионске цифре у појединим гранама индустрије и овом приликом, посебно истакао да су едукативни, развојни и научно-истраживачки капацитети ФТН-а импресивни.  „Сарадња са Катедром за машинске конструкције, транспортне системе и логистику је посебно важна на пољу образовања аналитичара улагања или интердисциплинарног профила инжењера” – навео је др Губан.

Поред овога, будући заједнички планови садрже и реализацију стручне екскурзије студената и наставника Департмана за механизацију и конструкционо машинство у Залаегерсег. Ова посета ће обухватити и обилазак тест стазе Zala Zone – Automotive Proving Ground Zala која ће, након завршетка радова, чинити јединствени комплекс у Европи где ће се, поред истраживања динамичких појава током вожње, тестирати аутономна и електрична возила.

• Није могуће приказати слику.