Студенти Harvard Graduate School of Design посетили Департман за архитектуру и урбанизам

07.10.2019. - 08:39

Студенти архитектуре, урбанизма и пејзажне архитектуре са Harvard Graduate School of Design (GSD) (Бостон, САД), посетили су Факултет техничких наука, Департман за архитектуру и урбанизам и кроз отворен разговор са колегама из Новог Сада разменили мишљења о различитим приступима решавању проблема које сматрају релевантним за будућност градова. Том приликом својим теоријским и практичним знањем, искуством и идејама, студенти Факултета техничких наука допринели су истраживању колега са Харварда.

Студенти са Харварда током зимског семестра похађају изборни студио Newness & Synchronicity: Визије за Нови Сад 2050. под менторством  проф. Srdjana Jovanovića Weissa.
Сарадња са проф. Weissom је започела изложбом Newness, организованом у априлу у Генералном конзулату Републике Србије у Њујорку, у оквиру које су запослени на Департману за архитектуру и урбанизам представили своје пројекте. Студио је фокусиран на истраживање могућности и праваца развоја Новог Сада у наредним деценијама, са посебним акцентом стављеним на заштиту и реактивацију индустријског наслеђа.

Ова посета означила је почетак дијалога и сарадње наставника и студената ове две школе.

• Није могуће приказати слику.