Такмичење за најбољу иновативну идеју за студенткиње УНС-а

22.10.2019. - 07:41

Такмичење Space4Women, које ће се одржати почетком децембра, намењено је студенткињама основних, мастер или докторских студија свих факултета Универзитета у Новом Саду које желе да преузму иницијативу, размишљају креативно и закораче у свет предузетништва.

На такмичење могу да се пријаве студенткиње које имају иновативну идеју за развој новог или унапређење постојећег производа односно услуге из било које области (култура, екологија, туризам, пољопривреда, ИКТ, технологија и др). Идеје се пријављују у тиму који треба да се састоји од минимум 2, а максимум 5 чланова. Чланови тима не морају бити са истог факултета/департмана и тимови могу бити мешовити (да га чине студенти и студенткиње) с тим да тим лидер мора да буде студенткиња.

Пријаве су отворене до 5. новембра, након чега ће одабрани тимови учествовати у обукама и едукацијама уз подршку ментора, који ће им помоћи да разраде своје идеје и да се припреме за завршно такмичење. Обуке ће бити организоване током новембра, а учесници ће  имати прилику да сазнају више о развоју бизнис модела, истраживању тржишта, дигиталном маркетинг и другим вештинама које су важне за развој новог или унапређење постојећег производа или услуге.

Тимови ће представљати своје идеје пред стручним жиријем на финалу такмичења које ће се одржати почетком децембра на Универзитету у Новом Саду.

Победнички тим освојиће награду у вредности од 2.000 евра, док су за другопласирни и трећепласирани тим такође обезбеђене вредне награде.

За све додатне информације посетите сајт www.space4women.rs или се обратите организаторима такмичења на мејл: office@space4women.rs; danijela.ciric@uns.ac.rs

Пројекат Space4Women има за циљ да промовише концепте и потенцијале иновационог предузетништва међу женском студентском популацијом и да едукује, подстакне и охрабри студенткиње Универзитета у Новом Саду на лични и професионални развој и започињање сопственог бизниса.

Носилац пројекта је Студентска асоцијација Универзитета у Новом Саду, а пројекат је подржан од стране Кабинета министра за иновације и технолошки развој Републике Србије, Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Покрајинског секретаријата за спорт и омладину АП Војводине.