International Scientific Symposium GRID 20

29.10.2020. - 10:47

Десети по реду GRID20 научни симпозијум, који има за циљ да настави размену стручних сазнања међу научним радницима, истраживачима и стручњацима из графичке индустрије у Србији и иностранству, одржаће се online од 12. до 14. новембра 2020. године.

У оквиру зборника радова јубиларног десетог симпозијума, индексираног у SCOPUS бази од 2018. године, биће представљена 83 научна рада који су резултат међусобне сарадње великог броја аутора из 21 земље: САД, Канаде, Немачке, Русије, Италије, , Француске,  Мађарске, Словеније, Литваније, Египта, Чешке Републике, Бугарске, Турске, Пољске, Хрватске,  Украјине, Грчке, Албаније, Малезије, БиХ и Србије.

Први дан симпозијума, након отварања и речи добродошлице декана ФТН проф. др Радета Дорословачког и председника организационог одбора, наставиће са интересантним пленарним предавањима из актуелних области амбалаже и комерцијалне штампе:

COLLABORATION IS THE FUTURE OF COMMERCIAL PRINTING, David L. Zwang, Chairman of the Ghent PDF Workgroup (GWG)// Principal at Zwang & Company Danbury, Connecticut, United States

NEW APPROACHES IN SMART PACKAGING TECHNOLOGIES, PhD Arif Ozcan, Marmara University School of Applied Sciences, Department of Printing Technologies, Istanbul, Turkey

BIO-REFINERY DOWNSTREAM PRODUCTS IN FUTURE PACKAGING APPLICATIONS, PhD Igor Karlovits, Pulp and Paper Institute, Ljubljana, Slovenia

Након тога следе више него интересантна представљања научно-истраживачких достигнућа из области штампе, графичких материјала, папира, амбалаже, иновација у области амбалаже, квалитета отиска, образовања, нових технологија, дигиталних медија, дизајна и типографије.

Другог дана симпозијума, поред научних излагања, чекају нас интересантна предавања привредних партнера из области дигиталне штампе, флексо штампе, wеб дизајна и индустрије компјутерских игара.

Трећи дан симпозијума биће посвећен дигиталним постер презентацијама.

Детаљан програм симпозијума је доступан ОВДЕ.

Целокупни догађај биће приказиван уживо (on-line streaming) те ће сви заинтересовани моћи пратити презентације научних радова као и излагача из привреде. Приликом реализације on-line укључења користиће се Cisco WebEx платформа. На овај начин желимо да омогућимо учешће на конференцији како предавачима тако и широј публици конференције.

Ако желите да присуствујете симпозијуму а нисте на нашој mailing листи молимо вас да пошаљете mail на адресу grid_info@uns.ac.rs или приступите преко линка који ће бити доступан на web страници Департмана за графичко инжењерство и дизајн.

Овај  међународни симпозијум се одржава сваке друге године у организацији Департмана за графичко инжењерство и дизајн, Факултета техничких наука, и Универзитета у Новом Саду. Основни циљ свих досадашњих симпозијума био је повезивање истраживача различитих истраживачких центара из подручја графичког инжењерства и дизајна кроз презентовање резултата истраживања научној и стручној јавности.

Радујемо се Вашем активном учешћу на GRID20 симпозијуму.