Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Odabrana poglavlja iz projektnog menadžmenta (17.IMDR71)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za industrijsko inženjerstvo i menadžment
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Proizvodni i uslužni sistemi, organizacija i menadžment
Multidisciplinarna Ne
ESPB 10
Cilj:

Cilj kursa je da studenti ovladaju savremenim prilazima upravljanja projektima i specifičnim znanjim neophodnim za uspešnu realizaciju projekta. Tokom nastavnog procesa studenti će biti upoznati sa savremenim tehnikama i alatima integracije procesa, upravljanja vremenom, troškovima, kvalitetom, komunikacijama, rizikom i snabdevanjem, ali i postupcima za razvoj i unapređenje postojećih prilaza, alata i tehnika projektnog menadžmenta.

Ishod:

Nakon odslušanog kursa studenti će biti osposobljeni da upravljaju složenim projektima, koriste savremene prilaze, alate i tehnike i za bavljenje naučno istraživačkim radom u datoj oblasti.

Sadržaj:

Novi prilazi upravljanju projektima; Savremene tehnike i alati projektnog menadžmenta; Upravljanje projektima prema međunarodno priznatim standardima; Softverski paketi za upravljanje projektima; Lean project management; Upravljanje promenama; Razvoj alata i tehnika projektnog menadžmenta; Agilne metode upravljanja projektima.

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanje, auditorene vežbe, laboratorijske vežbe i konsultacije. Metod izvođenja nastave baziran je multimedijalnim predavanjima i vežbama. Na predavanjima se daju okviri problema i analiziraju činjenice i teorijski prilazi, a na vežbama se nastava obavlja u interaktivnoj formi i kroz praktičan rad u obliku laboratorijskih vežbi. Pored predavanja i vežbi redovno se održavaju i konsultacije. Metod izvođenja nastave podrazumeva da se najmanje četrdeset procenata vremena posveti aktivnom učešću studenata, što podrazumeva rad u laboratoriji i posete proizvodnim i uslužnim organizacijama.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Grupa autora VODIČ kroz korpus znanja za upravljanje projektima : (PMBOK Vodič) - četvrto izdanje 2010 Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad Srpski jezik
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena