Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Odabrani prilazi upravljanju procesima rada (17.IMDR14)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za industrijsko inženjerstvo i menadžment
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Proizvodni i uslužni sistemi, organizacija i menadžment
Multidisciplinarna Ne
ESPB 10
Cilj:

Cilj predmeta je osposobljavanje studenata za razumevanje najnovijih prilaza u razvoju osnovnih menadžerskih područja i da se uvedu u istraživanja u predmetnoj oblasti.

Ishod:

Ishod predmeta su znanja i sposobnost studenta za samostalan i timski naučni i istraživački rad u osnovnim menadžerskim područjima.

Sadržaj:

-DZ-08 Prilaz upravljanja procesima rada -Jit-In-Time, Lean Producton -Virtualna preduzeća -Agilna proizvodnja -Menadžment poslovnih procesa -Inteligentno privređivanje

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanja:(Mentor sa studentom bira jedan ili više modula u zavisnosti od obima modula). Konsultacije. Predavanja se izvode kombinovano. Izlaganje teoretskog dela propraćeno je odgovarajućim primerima koji doprinose razjašnjenju teoretskog dela gradiva. Pored predavanja redovno se održavaju i konsultacije. Kroz studiski istraživački rad student, proučavajući naučne časopise i ostalu literaturu samostalno produbljuje gradivo sa predavanja. Uz rad sa nastavnikom student se osposobljava za samostalno pisanje naučnog rada.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Brown j., Harhen J., Shirnan J, Production management systems 1988 Addison-Wesley Engleski
Scheer AW., Krippke H., Kidermann H. Agility by ARIS 2006 Springer Engleski
Formiranje ocene: