Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Metode i tehnike unapređenja kvaliteta (17.II1036)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za industrijsko inženjerstvo i menadžment
Osnovne informacije:

Kategorija Stručno-aplikativni
Uža naučna oblast Kvalitet, efektivnost i logistika
Multidisciplinarna Ne
ESPB 5
Cilj:

Predmet Metode i tehnike unapređenja kvaliteta ima osnovni cilj da obuči studente za primenu različitih metoda i tehnika kaoje se koriste za unapređenje kvaliteta. Osnovni sadržaj predmeta čine poglavlja: statističke metode, inženjerske metode, menadžerske metode.

Ishod:

Menadžer kvaliteta na ovom predmetu dobija praktična znanja o svrsi, strukturi, potrebnim resursima i načinima primene većeg broja metoda i tehnika unapređenja kvaliteta. Ova znanja se smatraju neophodnim u redovnim poslovima menadžera kvaliteta u praksi.

Sadržaj:

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanje. Numeričko-računske (N) i labaratorijske (L) vežbe. Konsultacije. Ocena ispita se formira na osnovu uspeha iz labaratorijskih vežbi, grupnog zadatka, računskog i teorijskog dela ispitnog zadatka.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Vulanović, V. i dr. Metode i tehnike unapređenja procesa rada 2012 Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad Srpski jezik
Hitoshi, K Statistical methods for quality improvement 1995 3A Corporation, Tokyo Engleski
Hosotani, K The QC problem solving approach 1992 3A Corporation, Tokyo Engleski
Formiranje ocene: