Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Napredne tehnike geodetskog projektovanja i nadzora (17.GI505)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za građevinarstvo i geodeziju
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Geodezija
Multidisciplinarna Ne
ESPB 5
Cilj:

Sticanje osnovnih i primenjenih znanja iz oblasti geodezije, geomatike i geoinformatike. Sticanje osnovnih i primenjenih znanja iz oblasti naprednih tehnika geodetskog projektovanja i nadzora.

Ishod:

Stečena znanja koristi u stručnim predmetima, u formulisanju i u rešavanju inženjerskih problema.

Sadržaj:

Oranizacija izvođenja geodetskih radova. Osnove projektovanja geodetskih radova. Klasifikacija tehnika projektovanja. Organizacija nadzora nad geodetskim radovima. Nadzor nad izvođenjem geodetskih radova.

Metodologija izvođenja nastave:

Predispitne obaveze: realizacija obaveznih zadataka u toku pohađanja nastave. Ispit: Provera znanja: vođena i samostalna izrada obaveznih zadataka; ; završni ispit – u usmenom obliku.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Begović Aleksandar Inženjerska geodezija 2 1990 Građevinski fakultet Beograd Srpski jezik
George Taylor, Geoff Blewitt Intelligent Positioning-GIS-GPS-Unification 2006 Wiley Engleski
Begović, A. Primenjena geodezija 1979 Građevinski fakultet, Beograd Srpski jezik
Begović Aleksandar Inženjerska geodezija 1 1990 Građevinski fakultet Beograd Srpski jezik
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena