Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Engleski jezik za računarsku grafiku 2 (17.EJEIA2)

Matične organizacione jedinice predmeta:
Osnovne informacije:

Kategorija Akademsko-opšteobrazovni
Uža naučna oblast Anglistika i jezik struke
Multidisciplinarna Ne
ESPB 3
Cilj:

Dalje ovladavanje terminima vezanim za struku i usmerenje i razvijanje sposobnosti za razumevanje tekstova iz različitih izvora i profesionalnu komunikaciju. Usvajanje složenih rečeničnih struktura veština koje su karakteristične za jezik računarske grafike.

Ishod:

Studenti poseduju odredjeni fond reči koje su prisutne u naučno tehničkom diskursu i mogu adekvatno da ih koriste. Sposobni su da prate literaturu vezanu za svoju obalst studiranja, kao i različite druge oblike tehničke komunikacije: uputstva, brošure, izveštaje i sl. U komunikaciji sa kolegama mogu da razumeju i da koriste tipične konstrukcije, kolokacije itd.

Sadržaj:

Obrada stručnih tekstova na engleskom jeziku i drugih oblika tehničke komunikacije i analiza njihovih karakteristika. Proširivanje fonda stručnih reči uz usvajanje najčešćih skraćenica. Nastajanje i tumačenje skraćenica. Upotreba modalnih glagola i nekih frazalnih glagola. Upotreba infinitiva. Upotreba –ing klauze za izražavanje rezultata radnje.

Metodologija izvođenja nastave:

Nastava je organizovana oko obrade odredjenog broja tekstova vezanih za struku. Studenti u toku časa pored tradicionalnih vežbi vezanih za proveru razumevanja rešavaju i odredjeni broj zadataka koristeći tzv. task based approach. Kroz komunikaciju se uvežbavaju karakteristične konstrukcije, izrazi, frazalni glagoli itd.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
različiti autori izbor aktuelnih tekstova iz oblasti računarske grafike sa interneta 2019 Engleski
Glendinning, E., Glendinning, N. Oxford English for Electrical and Mechanical Engineering 2001 Oxford University Press, Oxford Engleski
Eastwood, J. Oxford Practice Grammar - Intermediate 2006 Oxford University Press, Oxford Engleski
Grupa autora Oxford English - Serbian Student Dictionary 2006 Oxford University Press, Oxford Engleski
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena