Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Odabrana poglavlja iz oblasti upravljanja projektima i upravljanja investicijama (17.DSSP5)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za saobraćaj
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Poštanski saobraćaj i komunikacije
Multidisciplinarna Ne
ESPB 10
Cilj:

Osposobljavanje studenata iz oblasti upravljanja projektima i upravljanja investicijama sa primenom u saobraćajnom inženjerstvu.

Ishod:

Sadržaj:

Šta su projekti, kako se dele, šta je zakonska regulativa. Polazni parametri u formiranju radnih timova, direktni i indirektni troškovi u realizaciji projekata, vremena trajanja aktivnosti na projektima, mogući načini povezivanja aktivnosti. Napredno korišćenje softvera Microsoft Project 2010. Investicioni ciklusi, svrha investiranja, opravdanost investicije, rentabilnost investicije. Primena u saobraćaju. Studijski istraživački rad u vidu rešavanja zadataka iz prakse.

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanja; Konsultacije. Seminarski rad. Na predavanjima se izlaže teoretski deo gradiva propraćen karakterističnim primerima radi lakšeg razumevanja gradiva. Pored predavanja redovno se održavaju i konsultacije. Kroz studijski istraživački rad student, proučavajući naučne časopise i ostalu literaturu samostalno produbljuje gradivo sa predavanja. Uz rad sa nastavnikom student se osposobljava za pisanje naučnog rada. Izrada seminarskog rada.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
predavanja, odabrana poglavlja predavanja, odabrana poglavlja 2012 Srpski jezik
Atanasković, P. Upravljanje investicijama u saobraćaju 2017 Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad Srpski jezik
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena