Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Odabrana poglavlja distribuiranih upravljačkih sistema (17.DAU018)

Matične organizacione jedinice predmeta: Odsek za automatiku, geomatiku i upravljanje sistemima
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Automatika i upravljanje sistemima
Multidisciplinarna Ne
ESPB 10
Cilj:

Osposobljavanje studenata za praćenje literature i aktivan istraživački rad u oblasti distribuiranih upravljačkih sistema.

Ishod:

Student se osposobljava za aktivno praćenje naučne literature i istraživaćki rad u oblasti distribuiranih upravljačkih sistema.

Sadržaj:

Distribuirani upravljački sistemi, karakteristike i razvoj sistema. Deo nastave na predmetu se odvija kroz samostalni istraživačko studijski rad u oblasti distribuiranih upravljačkih sistema. Istraživačko studijski rad obuhvata aktivno praćenje primarnih naučnih izvora, organizaciju i izvođenje eksperimenata, eventualno pisanje rada iz obalsti distribuiranih upravljačkih sistema.

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanja, konsultacije. Istraživačko studijski rad

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
- Radovi iz časopisa međunarodnog značaja 2012 Engleski
Aleksandar Erdeljan Štampani materijal koji pokriva predmet Distribuirani upravljački sistemi 2005 Srpski jezik
Tanenbaum, A., Van Steen, M. Distributed systems principles and paradigms 2002 Prentice Hall, New Jersey Engleski
- Radovi sa domaćih i međunarodnih konferencija 2012 Engleski
Formiranje ocene: