Fakultet tehničkih nauka

Katedra za kvalitet, efektivnost i logistiku

O katedri

KATEDRA ZA KVALITET, EFEKTIVNOST I LOGISTIKU je od svog osnivanja posvećena, kako radu sa studentima, kroz nastavni proces, tako i sa privredom, kroz brojne projekte, realizovane sa ciljem razvoja i popularizacije oblasti kvaliteta, logistike i održavanja, koje su direktno i predmet rada Katedre. Prioritet u radu svih zaposlenih nastavnika i saradnika je stalno usavršavanje i praćenje aktuelnih svetskih trendova u ovim uvek atraktivnim oblastima, kao i prenošenje znanja studentima i privredi.

Članovi Katedre su takođe, kroz njen razvoj, uzimali učešće u brojnim istraživačkim i naučnim projektima, iz oblasti osnovnih istraživanja, tehnološkog razvoja, projekata inovacione delatnosti, kao i međunarodnih projekata u okviru TEMPUS, ERASMUS i drugih programa.

Teško je danas u Srbiji i okruženju pronaći organizaciju u kojoj nekadašnji i sadašnji članovi Katedre nisu svojim znanjem, iskustvom, jedinstvenom i već nadaleko prepoznatljivom metodologijom i ostalim raspoloživim resursima, pomogli liderima i menadžerima da poslovanje svojih organizacija podignu na viši nivo.

Jedna od važnih karakteristika studiranja na modulu Menadžment kvaliteta i logistike, u okviru studijskog programa Inženjerski menadžment, odnosno studijske grupe Kvalitet i logistika na studijskom programu Industrijsko inženjerstvo je da veliki broj naših studenata zaposlenje stiče praktično odmah po završetku studija, a neretko već i tokom studija, posebno ukoliko govorimo o nivou master akademskih studija. Veliki broj organizacija i raznovrsnost njihovih delatnosti, u kojima se naši studenti zapošljavaju, govore o opsegu znanja koje stiču na studijama. Bliska saradnja sa ovim organizacijama omogućava sagledavanje potreba privrede i tržišta rada i održavanje koraka sa savremenim znanjima i veštinama, koje su neophodne budućim inženjerima.

Odgovorna lica

Šef katedre

Milisavljević Stevan

Sekretar katedre

Vasić Stana

Reč rukovodioca

Poštovane sadašnje i buduće koleginice i kolege,

Veliko mi je zadovoljstvo stajati, kao prvi među jednakima, na čelu Katedre za kvalitet, efektivnost i logistiku, koja od svog osnivanja predstavlja značajan deo Departmana za industrijsko inženjerstvo i menadžment. Prethodnih decenija, nastavnici i saradnici Katedre su pokazali svoju opredeljenost i usmerenost prvenstveno na rad sa studentima, kojima su nesebično prenosili svoja znanja i bogata iskustva iz privrede. Visoko profesionalni odnos prema poslu, poštovanje saradnika i studenata i primereno angažovanje članova Katedre, motivišu nas i obavezuju da radimo više i bolje na popularizaciji atraktivnih oblasti, kojima se bavimo.

Nemoguće je zamisliti modernu organizaciju, koja ne brine o Kvalitetu svojih procesa, proizvoda i usluga, koja ne teži efikasnoj Logistici, kako bi se približila svojim partnerima u lancima snabdevanja i unapredila saradnju sa njima i koja se neće opredeliti da savremenim pristupom Održavanju, učini svoju opremu uvek spremnom za rad. Naš zadatak je da vas naučimo kako da prepoznate ove karakteristike organizacija, svojim znanjem ih unapredite i budete njihov važan deo.

Svim članovima Katedre biće veliko zadovoljstvo da vas lično upoznamo, da zajednički radimo u toku vaših studija, pripreme i odbrane završnih radova i jednom rečju, pomognemo vam da uspešno završite vaše studije.

Unapred se radujem susretu sa svakim od vas i našem zajedničkom radu i studiranju. Ukoliko imate bilo kakvih pitanja i sugestija za nas, budite slobodni da se obratite lično (kancelarija 209, zgrada ITC) ili putem email adrese: steva@uns.ac.rs.

prof. dr Stevan Milisavljević, šef Katedre

Matični studijski programi