Мастер програми за студије из области Електротехнике и рачунарства или Мехатронике у ЕУ

12.12.2012. - 00:00
EIT ICT Labs Master студије су заједнички мастер програми које организује и изводи више високошколских институција где студије трају две године. Након завршетка ових програма студент добија двоструку диплому.

Може се конкурисати на два од укупно седам мастер програма:

   Digital Media Technology (DMT)
   Distributed Systems and Services (DSS)
   Embedded Systems (ES)
   Human Computer Interaction and Design (HCID)
   Internet Technology and Architecture (ITA)
   Security and Privacy (S&P)
   Service Design and Engineering (SDE)

Правила програма подразумевају да студент прву годину студира на једном Универзитету док другу годину студира на неком другом Универзитету од оних који су у мрежи.

За програме се могу пријавити студенти који су завршили основне студије или имају најмање 180 ЕСПБ из области Електротехнике и рачунарства, Информатике или Мехатронике.

За студије постоји могућност добијања стипендије.

Рок за пријаву је 15. јануар 2012. године.

За више информација контактирати dragana.nikolić.ftn@gmail.com или доћи директно у канцеларију за међународну сарадњу (Наставни блок 102).