Припреме за полагање пријемног испита на студијском програму АРХИТЕКТУРА за школску 2014-2015

07.10.2013. - 12:55
Припремни часови за два предмета Просторна композиција и Слободно цртање који се осим испита из Архитектонске и опште културе са нацртном геометријом полажу на пријемном испиту, организовани су и ове школске године.

Часови припрема у летњем семестру почињу 5. октобра 2013. године, и одвијаће се искључиво суботом, по следећем распореду, а на ИВ спрату и поткровљу/цртаоница ФТН – Архитектура:

9.30 -11.30 просторна композиција
12.00 – 15.00 слободно цртање
Прибор који кандидати треба да понесу са собом је следећи:

за просторну композицију: маказе, скалпел, ОХО лепак, гумицу, оловку и троуглове, а по жељи и шестар. Остали материјал од којег се прави просторна композиција кандидати ће добити на сваком часу.

за слободно цртање: оловку 2Б (искључиво, пошто ће овим бројем оловке кандидати полагати пријеми испит), гумицу и склапел за резање/заоштравање оловке. Резачи (зарезачи) се на припремним часовима као и у професионалноим раду не користе. Папир на коме се црта кандидати добијају од Школе.

Курс је замишљен као једномесечни модул који се умножава у периоде од 3 и 5 модула обједињених у семестралне циклусе. Узимском семестру (октобар, новембар, децембар) а у летњем (фебруар, март, април, мај и јун).

До сада су кандидати могли рачунати и на интензивнији курс у јуну, о чему ће бити договорено са заинтересованим кандидатима. У том смислу могућа је уплата за курс у месечним ратама по предметима:

просторна композиција 4.500,00
слободно цртање 4.500,00

Припреме на ова два предмета су независне, па стога кандидат може да похађа само један или оба предмета. Уплата је на бази једномесечног модула, а кандидати се могу укључити сваке прве суботе у месецу.

Заинтересовани кандидати могу платити више месечних рата једновремено.

Кандидати уплату могу извршити у свакој пошти, банци, Управи за јавна плаћања или преко фирми и предузећа чији су стипендисти. Уплатница може бити обједињена ако кандидат похађа оба предмета.

Жиро рачун: 840-1710666-12
Број модела: 97
позив на број: 110320
сврха: припремни часови – Архитектура
прималац: ФТН, Нови Сад, смер Архитектура

Кандидати морају донети доказ о уплати курса на почетак другог часа.

Кандидати се обавештавају да ове припреме треба да им помогну у проширењу знајња и умења како би са више успеха полагали ова два дела пријемног испита.

У том смислу ова два припремна курса нису ни у којој вези са коначним успехом и оцењивањем на пријемном испиту. ПРИПРЕМЕ НИ У КОМ СЛУЧАЈУ НИСУ ОБЕЗБЕЂЕЊЕ ПРИЈЕМА, него је тај успех зависан од стварних резултата и способности кандидата у датом моменту и на датом испиту. Моле се кандидати да ово објашњење озбиљно уваже.