Конгрес студената технике Јужне Европе

15.10.2013. - 07:51

Студентска организација BEST Нови Сад организује "Конгрес студената технике Јужне Европе" који ће се одржати од 17. -  20. октобра на Тестери, недалеко од Новог Сада.

Пројекат је од великог значаја како за Универзитет у Новом Саду, тако и за град Нови Сад и Србију, јер је интернационалног карактера и окупља око 60 студената са осам јужноевропских универзитета (из Новог Сада, Београда, Будимпеште, Vesprema, Темишвара, Загреба, Мостара и Љубљане).

Конгрес студената технике Јужне Европе је тродневни догађај, у коме ће 60 студената, кроз разне тренинге, предавања на тему неформалног образовања и дискусионе групе, стећи искуства у раду на интернационалном нивоу у мултикултуралној средини као и увид у актуелне теме које окупирају студентски живот на универзитетима Јужне Европе.

Главни циљ овог пројекта је стварање младих лидера кроз развијање вештина за рад на међународном нивоу и њихово упознавање са водећим компанијама региона, која у раду користе модерна достигнућа технологије и иновативне процесе