Fakultet tehničkih nauka

Svečani prijem brucoša generacije 2023/24.

Tradicionalni Prijem brucoša FTN-a svečano je održan u subotu, 30. septembra 2023. godine kada je, za preko 1200 studenata <eng>I</eng> godine u dvorištu Fakulteta organizovan zanimljiv scensko umetnički program.

Brucošima su se ovom prilikom obratili prof. dr Boris Dumnić, v. d. dekana FTN-a, prof. dr Marijana Dukić-Mijatović, državna sekretarka u Ministarstvu prosvete i profesorka na našem fakultetu, prof. dr Dejan Madić, rektor UNS-a i Marko Starović, student prodekan FTN-a.

U svom obraćanju 64. generaciji FTN-a, v. d. dekana ih je pozvao da teže savršenstvu. Kao inženjeri brzo ćete naučiti da je idealno savršenstvo nemoguće, ali težeći njemu postaćete prava elita društva u kome živite”, istakao je prof. Dumnić.

Prisutni studenti upoznali su i poslovodstvo Fakulteta, direktore i predstavnike svojih departmana kao i šefove stručnih službi koje će im tokom školovanja svakodnevno biti na raspolaganju. FTN brucoši su takođe imali priliku da se na štandovima studentskih organizacija koje deluju na Fakultetu informišu o vannastavnim aktivnostima koje su im na raspolaganju u toku studija.

Koncept Prijema brucoša Fakulteta tehničkih nauka jedinstven je po tome što u njegovoj realizaciji učestvuju studenti naših departmana. Tako je konferansa ovogodišnjeg prijema bila Aleksandra Popović, studentkinja master studija Arhitekture. Svečanost je upotpunio i Hor maturanata Gimnazije Jovan Jovanović Zmaj kojim je dirigovao Momir Carević koji je takođe naš student na Departmanu za energetiku, elektroniku i telekomunikacije. Performans sa vatrom izveli su Jelena Serkić i Vasilije Pavlov, student Grafičkog inženjerstva i dizajna. Za muziku je bio zadužen <eng>DJ DAAVE,</eng> takođe naš student a za izled scene i prostora pobrinuli su se studenti <eng>IV</eng> godine Scenske arhitekture, tehnike i dizajna Lena Jankov, Ivan Nikolovski i Jovana Dugonjić sa doc. dr Draganom Vilotić.

Ove godine na Fakultet tehničkih nauka upisalo se 2.440 studenata.

Podeli vest: