Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Praktikum iz računarske tehnike i računarskih komunikacija (17.RT511)

Matične organizacione jedinice predmeta: Odsek za računarsku tehniku i računarske komunikacije
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Računarska tehnika i računarske komunikacije
Multidisciplinarna Ne
ESPB 6
Cilj:

Osposobljavanja studenata da koriste moderne programske alate i okruženja za praktičan rad u računarskoj tehnici i računarskim komunikacijama.

Ishod:

Osposobljenost za korišćenje modernih programskih alata i okruženja za praktičan rad u računarskoj tehnici i računarskim komunikacijama.

Sadržaj:

U okviru predmeta proučavaju se sledeći alati i okruženja: Linux, Java Development Kit, ROS, Autoware, Python, gcc, CANoe.. Tutorijali i laboratorijske vežbe za aktuelne alate i okruženja.

Metodologija izvođenja nastave:

Nastava se izvodi kroz upoznavanje sa modernim programskim alatima i okruženjima na preglednim predavanjima, i kroz niz laboratorijskih vežbi sa ciljem osposobljavanja za korišcenje modernih programskih alata i okruženja za praktičan rad u računarskoj tehnici i računarskim komunikacijama.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Boris Radin Praktikum iz računarske tehnike i računarskih kominikacija, skripta 2012 Srpski jezik
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena