Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Sistemi za podršku planiranju poslovnih resursa (17.IMS260)

Matične organizacione jedinice predmeta:
Osnovne informacije:

Kategorija Stručno-aplikativni
Uža naučna oblast Informaciono-komunikacioni sistemi
Multidisciplinarna Ne
ESPB 6
Cilj:

Cilj izučavanja nastavnog predmeta je da pomogne studentima da: analiziraju i planiraju poslovne resurse i da znaju koja su potencijalna tehnološka rešenja za kompjuterizaciju sistema upravljanja preduzeća; razviju i unaprede veštine i znanja vezano za ERP sisteme; izvrše kritičke procene u korišćenju i implementaciji ERP sistema; na visokom nivou doprinose kreiranju i usvajanju sistematičnog, profesionalnog i kvalitetnog pristupa ERP sistemima.

Ishod:

Studenti će ovladati tehnikama koje će im omogućiti: da primene svoje znanje i svoju sposobnost da rešavaju probleme u novim ili nepoznatim okruženjima u kontekstu koji se odnosi na planiranje poslovnih resursa. Naučiće kako da prikažu svoje zaključke kako stručnjacima, tako i onima koji to nisu u navedenoj oblasti, jasno i nedvosmisleno. Takođe će biti sposobni da integrišu i koriste dostupne tehnološke sisteme i aplikacije i računarom podržane sisteme.

Sadržaj:

Planiranje i integracija poslovnih procesa u ERP sistemima. Integrisani logistički scenariji. Integracija internih procedura za kontrolu. Upravljanje ljudskim resursima. Upravljanje i planiranje proizvodnje. Upravljanje prodajom i CRM. Finansijsko računovodstvo i obračun troškova.

Metodologija izvođenja nastave:

Nastava predavanja je frontalna i podrazumeva primenu najsavremenijih didaktičkih sredstava i metoda. Nastava vežbanja se u celini izvodi u specijalizovanim vežbaonicama sa računarskom podrškom.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Monk Wagner Concepts in Enterprise Resource Planning 2014 Engleski
Marianne Bradford Modern ERP: Select, Implement & Use Todays Advanced Business Systems 2010 Engleski
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena