Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Softverski alati za procenu energetskog potencijala OIEE (17.EMS220)

Matične organizacione jedinice predmeta:
Osnovne informacije:

Kategorija Stručno-aplikativni
Uža naučna oblast Energetska elektronika, mašine, pogoni i obnovljivi izvori električne energije
Multidisciplinarna Ne
ESPB 6
Cilj:

Osposobljavanje studenata za korišćenje savremenih softverskih alata za procenu energetskog potencijala OIEE.

Ishod:

Razumevanje principa upotrebe i mogućnost korišćenja savremenih softverskih alata za procenu energetskog potencijala OIEE.

Sadržaj:

Upoznavanje sa softverima za procenu energetskog potencijala obnovnjivih izvora energije. Ocena mogućnosti različitih softvera za procenu energetskog potencijala. Baza podataka i geografski informacioni sistem. Analiza solarnog potencijala. Analiza potencijala vetra. Analiza hidropotencijala. Hidro, vetro i solarni potencijal na teritoriji Republike Srbije. Hidro, vetro i solarni potencijal u Evropi i svetu.

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanja i računarske vežbe.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik