Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Mikroprocesorski merno-informacioni sistemi 2 (17.EIDMS2)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Električna merenja, metrologija i biomedicina
Multidisciplinarna Da
ESPB 7
Cilj:

Sticanje znanja iz oblasti primene, projektovanja i razvoja mikroprocesorskih merno-informacionih sistema.

Ishod:

razumevanje metoda projektovanja i razvoja mikroprocesorskih merno-informacionih sistema; sposobnost rada u interdisciplinarnim timovima na projektovanju i razvoju mikroprocesorskih merno-informacionih sistema; sposobnost pretraživanja relevantne literature i drugih oblika informacija iz oblasti projektovanja i razvoja mikroprocesorskih merno-informacionih sistema i sposobnost prezentacije rezultata istraživanja;

Sadržaj:

Životni ciklus mikroprocesorskih merno-informacionih sistema. Analiza zahteva i formiranje funkcionalne specifikacije za mikroprocesorski merno-informacioni sistem. Metode projektovanja i razvoja mikroprocesorskih merno-informacionih sistema. Programski jezici za projektovanje firmvera mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema. Integrisana razvojna okruženja za projektovanje i razvoj mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema. Testiranje i debagiranje mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema. Izrada dokumentacije za mikroprocesorske merno-akvizicione sisteme. Praktikum iz projektovanja i razvoja hardvera i firmvera mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema. Razvoj mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema baziranih na PSOC familiji mikrokontrolera. Razvoj mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema baziranih na ARM familiji mikroprocesora. Razvoj mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema baziranih na AVR familiji mikroprocesora. Razvoj mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema baziranih na 8051 familiji mikroprocesora.

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanja, auditorne vežbe, laboratorijske vežbe, konsultacije.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
P. Sovilj, Đ. Novaković Skripta iz mikroprocesorskih merno-akvizicionih sistema 2 2017 FTN Srpski jezik
J. P., S. MacKay Practical Data Acquisition for Instrumentation and Control Systems 2003 Newnes Engleski
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena