Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Odabrana poglavlja iz oblasti upravljanja procesima u poštanskom saobraćaju (17.DSSP4)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za saobraćaj
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Poštanski saobraćaj i komunikacije
Multidisciplinarna Ne
ESPB 10
Cilj:

Pružanje studentima produbljenih (teorijskih i praktičnih) znanja iz oblasti upravljanja procesima u poštanskom saobraćaju.

Ishod:

Sposobnost uspešne primene metoda upravljanja procesima u konkretnim slučajevima.

Sadržaj:

Osnovne karakteristike poslovnih procesa u poštanskom saobraćaju Upravljanje poslovnim procesima u poštanskom saobraćaju. Proces upravljanja poštanskim preduzećem. Upravljanje procesima u stranim poštanskim kompanijama. Upravljanje procesom prenosa poštanskih pošiljaka u fazama prijema, prerade, transporta, uručenja. Metodologija reinženjeringa poslovnih procesa u pružanju poštanskih usluga. Reinženjering poslovnih procesa u upravljanju rizikom u pružanju poštanskih usluga.

Metodologija izvođenja nastave:

Deo nastave se odvija kroz samostalan istraživački rad u oblasti upravljanja procesima u poštanskom saobraćaju. Studijsko istraživački rad obuhvata aktivno praćenje primenjenih metoda i modela i pisanje rada iz uže naučne nastavne oblasti kojoj pripada tema doktorske disertacije.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Časopis Postal Technology International 2011 UKIP Media&Events Engleski
Vukšić V, Harbaus T, Kovačić A Upravljanje poslovnim procesima 2008 Školska knjiga Srpski jezik
Kujačić, M. Poštanske usluge i mreža 2010 Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad Srpski jezik
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena