Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Odabrana poglavlja iz oblasti organizacije poštanskog saobraćaja (17.DSSP2)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za saobraćaj
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Poštanski saobraćaj i komunikacije
Multidisciplinarna Ne
ESPB 10
Cilj:

Pružanje studentima produbljenih (teoretskih i praktičnih znanja) iz oblasti organizacije poštanskog saobraćaja.

Ishod:

Sposobnost uspešne implementacije organizacionog modela.

Sadržaj:

Savremeni oblici i metode organizacije. Organizacija poštanskog saobraćaja u odabranim zemljama. Projektovanje organizacije (Matematički modeli za izbor najbolje varijante u projektovanju organizacije). Predviđanje organizacionih promena i definisanje varijanti organizacije u pošti.

Metodologija izvođenja nastave:

Deo nastave se odvija kroz samostalan istraživački rad u oblasti organizacije poštanskog saobraćaja. Studijski istraživački rad obuhvata aktivno praćenje primenjenih modela organizacione strukture i pisanje rada iz uže naučne oblasti kojoj pripada tema doktorske disertacije. Predavanja, konsultacije, studijsko istraživački rad.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Vešović, V., Bojović, N. Organizacija saobraćajnih preduzeća 1998 Saobraćajni fakultet, Beograd Srpski jezik
Kujačić, M. Poštanski saobraćaj 2005 Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad Srpski jezik
Bojović N, Kujačić M, Macura D Organization Design of a Post Office Using Analytic Network Process 2010 Scientific Research and Essays Engleski
Ackoff RL Concept of Corporate Planing 1970 Wiley, New York Engleski
Kujačić, M. Primena analitičkog mrežnog procesa u projektovanju organizacije poštanskog saobraćaj 2002 Saobraćajni fakultet, Beograd Srpski jezik
Formiranje ocene:
Predmetna aktivnost Predispitna Obavezna Broj poena