Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Odabrana poglavlja iz tehnologija spajanja (17.DP023)

Matične organizacione jedinice predmeta: Departman za proizvodno mašinstvo, Katedra za materijale i tehnologije spajanja
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Materijali i tehnologije spajanja
Multidisciplinarna Ne
ESPB 10
Cilj:

Cilj predmeta je prenos znanja iz odabranih poglavlja iz tehnologija spajanja.

Ishod:

Ishod je napredno obrazovanje studenata u pogledu savremenih tehnologija spajanja inženjerskih materijala.

Sadržaj:

Napredno tvrdo i meko lemljenje, lepljenje, navarivanje.

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanja, samostalan studijsko istraživački rad, konsultacije, mentorski rad. Predavanja se izvode kombinovano. Na predavanjima se izlaže teoretski deo gradiva propraćen karakterističnim primerima radi lakšeg razumevanja gradiva. Kroz studijski istraživački rad student, proučavajući naučne časopise i ostalu literaturu samostalno produbljuje gradivo sa predavanja. Uz rad sa nastavnikom student se osposobljava za samostalno pisanje naučnog rada.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
D.A. Dillard, A. V. Pocius Adhesion science and engineering 2004 Elsevier Engleski
R. Mishra, M. Mahoney Friction stir welding and procedures 2003 Wiley Publishing Engleski
Palić, V. Zavarivanje 1987 Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad Srpski jezik
Formiranje ocene: