Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Engleski jezik u arhitekturi i dizajnu 2 (17.ASIEJ2)

Matične organizacione jedinice predmeta:
Osnovne informacije:

Kategorija Akademsko-opšteobrazovni
Uža naučna oblast Anglistika i jezik struke
Multidisciplinarna Ne
ESPB 2
Cilj:

Ovladavanje najčešćim terminima vezanim za struku prilikom pisane komunikacije. Usvajanje jezičkih funkcija kao što su: poređenje, klasifikovanje, iskazivanje svrhe ili funkcije, opisivanje sastavnih delova, uzročno posledičnih veza i sl. Najčešći prefiksi , sufiksi, složenice i kolokacije. Pasivne konstrukcije, participske konstrukcije. Skraćene relativne rečenice (aktivne i pasivne). Žanrovi: biografija, propratno pismo, rezime, kritika.

Ishod:

Uspešna pisana komunikacija. Studenti će znati da napišu svoju biografiju i propratno pismo. Takođe, znače da napišu pozorišnju i književnu kritiku i apstrakt i rezime svog rada.

Sadržaj:

Teorijski pristup pisanju elemenata naučne i akademske komunikacije. Pisanje biografije, propratnog pisma, apstrakta, rezimea, pozorišne i književne kritike.

Metodologija izvođenja nastave:

Teorijski okvir i praktični primeri uz komentarisanje važnih elemenata pisanog teksta. Pisanje zadataka i zajednička analiza istih.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik
Harding, K. English for Specific Purpose 2007 Oxford University Press, Oxford Engleski
grupa autora Tekstovi sa interneta 2017 različiti izdavači Engleski
Formiranje ocene: