Fakultet tehničkih nauka

Održan sastanak nacionalnih ambasadora u okviru inicijative <eng>DigiEduHack</eng>

U ponedeljak, 27. maja 2024. godine, održan je sastanak nacionalnih ambasadora u Briselu u okviru inicijative <eng>DigiEduHack</eng>, koju vodi Evropska komisija. $e_Na sastanku su izabrani nacionalni ambasadori za 2024. godinu, a na mesto nacionalnog ambasadora za Republiku Srbiju izabran je doc. dr Slavko Rakić sa Departmana za industrijsko inženjerstvo i menadžment, Fakulteta tehničkih nauka.

Sastanku je prisustvovala i Frančeska Maltauro, zamenik šefa jedinice za digitalno obrazovanje u Generalnom direktoratu za obrazovanje i kulturu Evropske komisije. Ona je pozdravila sve prisutne nacionalne ambasadore i pružila uvid u dostignuća prethodne četiri godine inicijative <eng>DigiEduHack</eng>.

<eng>DigiEduHack </eng>je započet 2019. godine kao deo prvog Akcionog plana za digitalno obrazovanje Evropske komisije. Tokom svoja prva četiri izdanja, inicijativa je okupila oko 10.000 učesnika širom Evrope i sveta. Inicijativa se nastavlja pod Akcionim planom za digitalno obrazovanje 2021-2027, sa dugoročnim ciljem da podrži inovacije na lokalnom nivou i doprinese ciljevima Evropskog centra za digitalno obrazovanje.

Tokom sastanka održane su diskusije i radionice na kojima su razmenjena znanja iz oblasti digitalnog obrazovanja na nivou Evrope. Na zaključku sastanka najavljen je termin za održavanje nacionalnih hakatona, koji će se održati u periodu od 8. do 17. novembra 2024. godine. Više informacija možete pronaći na sajtu inicijative <eng>DigiEduHack </eng>

Podeli vest: