Fakultet tehničkih nauka

Na FTN-u održano nacionalno takmičenje iz oblasti energetske elektronike

Na Fakultetu tehničkih nauka održano je nacionalno takmičenje iz oblasti energetske elektronike. Tema ovogodišnjeg takmičenja bili su napredni invertori (<eng>AC-DC</eng> pretvarači).

Kako tema nije bila unapred poznata, a takmičenje je bilo jednodnevno, takmičari su pored znanja o energetskoj elektronici i teoriji upravljanja, morali da demonstriraju i snalažljivost i sposobnost brzog samoorganizovanja.
Svi timovi su dobro savladali date zadatke, što je rezultovalo neizvesnim procesom proglašenja pobednika – razlika u osvojenim poenima prvog i trećeg tima bila je samo tri poena. Pobednici su zasluženo bili članovi tima FTN 2, ali vredno je pomena da je FTN 3 ispustio pobedu usled sitnih pogreški u postavkama rešenja, dok je tim FTN 1 imao najupečatljiviju prezentaciju rezultata.

Tim FTN 2: Milja Marjanović, Andrej Nikolić, Jovan Rajčević.
Tim ETF 1: Ana Višekruna, Jana Jašić, Aleksandar Stajišić.
Tim FTN 1: Paula-Juana Serban, Sebastijan-Teodor Uraše i Marko Alagić.
Tim FTN 3: Miljana Naumov, Nebojša Koledin, Aleksa Stanković.
Tim ETF 2: Todor Tomašević, Marko Lazarević.

Takmičenje su organizovali članovi Katedre za energetsku elektroniku i pretvarače (FTN) i Katedre za energetske pretvarače i pogone (ETF), dok je tehničku podršku pružila kompanija Tajfun HIL iz Novog Sada.

Takmičenje će imati nastavak na međunarodnom događaju <eng>Control–in–Power</eng> koje će se održati u oktobru ove godine, a u okviru međunarodne konferencije <eng>Power electronics Ee2023.</eng>

Zainteresovani studenti mogu da pronađu više detalja o <eng>Control–in–Power</eng> takmičenju OVDE.

Podeli vest: