Fakultet tehničkih nauka

Ministar informisanja i telekomunikacija posetio FTN

Ministar informisanja i telekomunikacija, Dejan Ristić posetio je u četvrtak, 13. juna 2024. godine Fakultet tehničkih nauka.

Potencijali za saradnju Ministarstva i FTN-a u oblastima obrazovanja, saradnje sa privredom, učešće studenata i profesora sa Fakulteta u projektima i aktivnostima Ministarstva bile su teme sastanka ministra Ristića i predstavnika FTN-a. Razgovaralo se o oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija i njihovoj primeni pre svega u javnom sektoru i sektoru obrazovanja, nauke i istraživanja a u cilju jačanja kapaciteta za obrazovanje studenata i razvoj inženjerskog kadra u Republici Srbiji.

Sa radom i aktivnostima Fakulteta Ministra su upoznali prof. dr Boris Dumnić, v. d. dekana, prof. dr Mirjana Damnjanović, direktorica Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije, prof. dr Milan Vidaković, direktor Departmana za računarstvo i automatiku, prof. dr Slobodan Radišić, menadžer Fakulteta, Barbara Vujkov, asistentkinja na Departmanu za energetiku, elektroniku i telekomunikacije, Milana Vrtunski i Tijana Mocelj iz Službe za marketing.

U toku posete, Ministar je obišao i laboratoriju Katedre za telekomunikacije i obradu signala gde ga je dočekao prof. dr Dejan Vukobratović nakog čega je usledila poseta Naučno-tehnološkog parka, njihovih članica kao i Insitituta za veštačku inteligenciju.

Podeli vest: