Fakultet tehničkih nauka

Reč direktora departmana – 12

Poštovane koleginice i kolege, dragi studenti, poštovani posetioci web stranice Departmana,

Fakultet tehničkih nauka (FTN), Univerziteta u Novom Sadu je najveća i jedna od najznačajnijih visokoobrazovnih i istraživačkih institucija u Republici Srbiji i regionu. Fakultet se sastoji od 13 departmana koji obrazuju inženjere u svim ključnim aspektima inženjerstva.

Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije (DEET) je jedan od vodećih departmana na FTN-u koji svojom nastavnom delatnošću i istraživanjem u oblasti energetike, elektronike,  informaciono-komunikacionih tehnologija i primenjenog softverskog inženjerstva obrazuje studente koji su nosioci tehnološkog i društvenog razvoja kako Republike Srbije tako i globalnog društva kroz veliki broj kompanija u kojima rade.

Elektrotehnički fakultet čiji je danas naslednik Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije je osnovan daleke 1971. godine. Danas Departman zapošljava više od 200 zaposlenih koji su raspoređeni na sledećih 6 katedri:

Podeli vest: