Стручна посета студената Департмана за саобраћај

08.06.2023. - 11:52

У понедељак, 5. јуна 2023. године, студенти четврте године студијског програма Саобраћај и транспорт Департмана за саобраћај посетили су Центар за аутоматско управљање саобраћајем у Новом Саду (САУС).

Приликом посете саобраћајни инжењери са дугогодишњим искуством који су запослени у САУС-у упознали су студенте са радом и надлежностима које обављају, са процедурама различитих нивоа израде пројеката, надзора и техничке контроле извођења пројеката у области саобраћаја, као и са начином рада система катастра саобраћајне сигнализације. Студенти су били у прилици да виде и различите апликативне материјале од којих се израђује саобраћајна сигнализација, као и да се кроз практичне примере упознају са начином на који се врши управљање радом преко 100 сигналисаних раскрсница у Новом Саду. Такође, њима је том приликом представљен и рад аутроматских бројача саобраћаја и надзорних камера.

Центар за аутоматско управљање саобраћајем и Департман за саобраћај имају дугогодишњу успешну сарадњу која се, пре свега, огледа у стручним посетама студената, али и кроз стручну праксу студената чиме се теоријска знања стечена на Факултету техничких наука допуњују практичним искуствима.

Центар представља део Градске управе за грађевинско земљиште и инвестиције Нови Сад, а организован је кроз рад Одељења за развој и управљање саобраћајем. Центра је задужен за уређење и одржавање улица и саобраћајница на територији Града Новог Сада, истраживање и развој саобраћајног система, одржавање и експлоатацију система аутоматског управљања саобраћајем, као и за евиденцију стања на путевима и евиденцију о поступцима вођења података о саобраћају и другим величинама саобраћајног тока на јавним путевима.

Није могуће приказати слику.