ФТН примљен у чланство Европске фондације за развој менаџмента

21.06.2024. - 13:44

Факултет техничких наука примљен је у чланство Европске фондације за развој менаџмента (European Foundation for Management Development - EFMD), што је први корак ка првој међународној акредитацији за коју су припреме тренутно у току.

У бизнис образовању постоје три најважније, међународне акредитације у оквиру којих су своје програме потврдиле најбоље бизнис школе у свету. Можда најзахтевнија од њих је EFMD код које је могуће акредитовати студијски програм или целу установу. Чланством у овој организацији ФТН стаје уз универзитете који данас представљају симболе развоја образовања у свету попут Carnegie Mellon University, China Europe International Business School, HEC Paris, Fudan University, Lomonosov Moscow State University, London School of Economics, McGill University Canada, Kellog School of Management, RWTH Aachen University, SDA Bocconi, Stanford University, Technische Universitat Munchen и других. Поред нашег факултета, једини члан EFMD из Србије је Економски факултет из Београда.

Шта акредитација EFMD значи за ФТН?

Акредитацијом у оквиру EFMD, ФТН стиче видљивост на глобалном нивоу, што је веома значајно за студијски програм Инжењерски менаџмент-MBA, тренутно веома тражен програм који улази у фазу интернационализације. Ово је тренутно прва кандидатура Факултета техничких наука за међународну акредитацију поред националне коју Факултет поседује од самог увођења. Акредитацијом студије Инжењерског менаџмента-МБА на ФТН постају еквивалентно рангиране у нивоу top class QS University Rankings. Услов за акредитацију представља највиши ниво компетенција институције, наставника, као и структура студената, где се у свакој од позиција елиминаторно захтева изузетно међународно искуство (радно и предавачко) и професионализам служби подршке. Све дато проверава интернационална рецензентска екипа и акредитационо тело Европске фондације за развој менаџмента.