Успеси студенткиња Мерења и регулације на стручним конференцијама

25.06.2024. - 10:56

Студенткиње Сара Братић и Сара Касаповић освојиле су награде за младе истраживаче на конференцијама IcETRAN 2024 и ETRAN 2024, које су одржане на Електронском факултету у Нишу, од 3. до 6. јуна 2024. године.

Сара Братић је дипломирана инжењерка електротехнике и рачунарства (дипломирала је на студијском програму Мерење и регулација), а тренутно је студенткиња мастер студија истог студијског програма и сарадница у настави на Катедри за електрична мерења, Департмана за енергетику, електронику и телекомуникације ФТН-а.
На конференцији IcETRAN 2024 освојила је награду за најбољи рад младог истраживача у секцији Metrology са радом "Comparing Filter Efficiency: Complementary vs. Kalman Filters on Accelerometer and Gyroscope Signals".

Сара Касаповић је студенткиња 4. године на основних студија Мерење и регулација и лаборанткиња на Катедри за електрична мерења у Лабораторији за мерно-информационе системе.
На конференцији ETRAN 2024 освојила је награду за најбољи рад младог истраживача у секцији Метрологија са радом “Реализација еталонског извора фреквенције дисциплинованог ГПС-ом".

Конференције удружења ETRAN су конференције са најдужом и најбогатијом традицијом из области електротехнике и рачунарства на подручју Србије, Републике Српске и Црне Горе.

Више детаља о овом удружењу и конференцијама можете видети на сајту: https://www.etran.rs/2024/

• Није могуће приказати слику.