Успех студената ФТН-а на престижном светском такмичењу

01.08.2024. - 11:36

Студенткиња Факултета техничких наука, Милица Живковић са модула Пројектни менаџмент (Инжењерски менаџмент), била је део победничког тима на овогодишњем такмичењу "Youth Innovation Competition on Global Governance" које се одржало крајем јула у Будимпешти.  Тема такмичења је била “Global AI Governance: A New Era of Responsibility, Challenge and Cooperation”.

Такмичење, које се састојало из две рунде, окупило је преко 80 студентских тимова из целог света који су представили своје иновативне пројектне предлоге на тему глобалног управљања. Након стручне евалуације, тим са модула Пројектни менаџмент, који су чинили Милица Живковић, Димитрије Свиралковић и Дина Бакић, уз менторску подршку доц. др Данијеле Ћирић Лалић и асистенткиње Милене Савковић, пласирао се у финалну рунду као један од 9 најбољих на свету.

Током финалне рунде, одржане у Мађарској, учесници подељени у глобалне тимове радили су на групном пројекту који се уклапао у тему финала. Тим у коме је била наша Милица Живковић однео је победу са пројектом "Creating the International Bank of Human Values", освојивши награду за највреднији пројекат на овом светском такмичењу.
Мисија овог такмичења, покренутог још давне 2007. године, је подстицање иновативних решења у вези са глобалним изазовима и пружање прилике младима из целог света да искажу своје идеје. Године 2017, ово такмичење је добило награду за "најистакнутији међународни пројекат за младе" од Astana Expo-а.

• Није могуће приказати слику.