Предмет: Енглески језик за инжењере 1 (17 - EJI1L)

КатегоријаАкадемско-општеобразовни
Научна областАнглистика и језик струке

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 11.09.2017..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Енглески језик - основнидада
Упознавање с основама енглеског језика у функцији струке за посебне намене. Обрађују се стручни и научни текстови из различитих области струке ради усвајања стручне терминологије сагласне с дефиницијама, класификацијама, терминима и појмовима усвојеним у савременим европским и светским стандардима. Проширује се знање енглеског језика проширивањем вокабулара, сложеница и употребе префикса и суфикса, и усвајају се граматичке и језичке конструкције карактеристицне за енглески језик у функцији струке за посебне намене.
Оспособљавање студената да на професионалном нивоу стекну довољно адекватног знања и вештине за комуникацију на енглеском језику са клијентима, колегама и послодавцима.
Одредјени текстови из стручне области. Систематизација времена, кондиционалне рецениче, директан и индиректан говор, пасиви.
Настава се изводи применом комуникацијског метода учења језика. Студенти након краћег увода о одредјеној теми, читају текст и сазнају значење непознатих речи. Након тога, следи дискусија о темама о којима текст говори и о закључцима које текст нуди. Део часа одвојен је за усвајање и увежбавање новог вокабулара помоћу усмених и писмених вежби, као и понављају и проширивању знања о појединим граматичким конструкцијама. Студенти се охрабрују да у раду у групама или у заједницкој дискусији што више комуницирају на енглеском језику.
Comfort, J., Hick, S., Savage, A.Basic Technical English2002Oxford University Press, OxfordСрпски језик
Попић, Р. и др.Научно-технички речник : енглеско-српскохрватски : 80.000 терминолошких јединица1989Привредни преглед, БеоградСрпски језик
Eastwood, J.English Practice Grammar-Intermediate2006Oxford University PressСрпски језик
Тестдада40.00