Предмет: Интегрално управљање ризиком од катастрофалних догађаја (17 - ZP501)

КатегоријаТеоријско-методолошки
Научна областУправљање ризиком од катастрофалних догађаја и пожара
МултидисциплинарнаДа

Програм се примењује од 01.10.2011..

Циљ предмета је да студент овлада основним знањима о методама и техникама интегралног управљања ризиком од катастрофалних догађаја. Стицање знања о одговарајућим активностима које је потребно реализовати пре, током и након катастрофалних догађаја са циљем интегралног управљања ризицима.
Студенти ће бити оспособљени за примену метода и техника интегралног управљања ризиком од катастрофалних догађаја. Такође, студенти стичу компетенције за самостално анализирање потенцијалних природних и технолошких акцидената и доношење закључака о стратегијама деловања у случају остварења различитих катастрофалних догађаја.
Напредне технике које се користе приликом интегралног управљања ризиком од катастрофалних догађаја. Интегрисани поглед на мултихазардне ситације.
Предавања, вежбе, консултације.
Birkmann, J.Measuring Vulnerability to Natural Hazards : Towards Disaster Resilient Societies2013United Nations University PressЕнглески
Попов, С., и др.Моделовање и симулација у управљању ризиком2016Факултет техничких наука, Нови СадСрпски језик
Yosef JabareenThe Risk City: Cities Countering Climate Change: Emerging Planning Theories and Practices Around the World2015SpringerЕнглески