Предмет: Технике презентације простора у дигиталном окружењу 1 (17 - ASO13)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областТеорије и интерпретације геометријског простора у архитектури и урбанизму

Департман за архитектуру и урбанизам

Програм се примењује од 01.10.2013..

Образовање и оспособљавање студената за креирање и обраду дигиталних слика у сценској архитектури и дизајну.
Студенти ће бити у прилици да стечена знања примењују у даљем процесу образовања, као и у будућем професионалном раду.
Увод, дефинисање и појашњење основних појмова. Својства дигиталних слика. Типови дигиталних слика, растерске и векторске слике. Параметри и запис дигиталне слике. Светлина слике, тонови, прилагођавање светлине и контраста. Боје на слици и њихова селективна модификација. Основни алати за прилагођавање и корекцију дигиталних слика. Креирање и употреба векторских облика на дигиталној слици. Употреба слова у текста на дигиталној слици. Техничко цртање на рачунару и преношење података на дигиталну слику. Основе постпродукције. Дигиталне слике у сценској архитектури, графичком и сценском дизајну.
Предавања и вежбе у рачунарској лабораторији. Консултације.
Dayley, Lisa DaNae; Dayley, BradPhotoshop CC Bible2013WileyЕнглески
Dorn, D., Shanda, M.Drafting for The Theatre, Second Edition2012Southern Illinois University, CarbondaleЕнглески
Предметни пројекатдада30.00
Присуство на вежбамадада5.00