Предмет: Међурачунарске комуникације и рачунарске мреже 1 (17 - RT41)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областРачунарска техника и рачунарске комуникације

Одсек за рачунарску технику и рачунарске комуникације

Програм се примењује од 01.10.2005..

Оспособљавање за пројектовање, реализацију и тестирање комуникационих протокола и овладавање основама TCP/IP Интернет технологије.
Оспособљеност за пројектовање, реализацију и тестирање комуникационих протокола и владање основама TCP/IP Интернет технологије.
Увод. Пројектовање протокола (појам протокола, језици за форману спецификацију протокола – SDL, MSC, TTCN, UML). Методологија реализације протокола (језгро, пројектантски шаблон, библиотека класа за реализацију протокола). Протоколи за управљање у Интернету. Увод у заштиту рачунарских мрежа. Пренос аудио и видео података у Интернету.
Предавања. Туторијали. Рачунарске вежбе. Консултације. Настава се изводи као блок настава из два дела. У првом делу блок наставе студенти слушају предавања из теорије у преподневном термину. У поподневном термину се изводе рачунарске вежбе. У другом делу блок наставе, студент израђује свој испитни рад.
D. KomerTCP/IP Internet2005Енглески
М. Поповић, И. БашичевићМеђурачунарске комуникације и рачунарске мреже И, скрипте.2016Српски језик
Предметни пројекатдада50.00
Тестдада10.00