Предмет: Фотографија у сценском дизајну 1 (12 - ASO11)

КатегоријаУметнички
Научна областУметност примењена на архитектури, технику и дизајн

Департман за архитектуру и урбанизам

Програм се примењује од 01.10.2013..

Предмет Фотографија 1 има за циљ да студенте из архитектонског поља упозна са стваралачким, технолошким и историјским околностима везаним за овај медијум. Стваралачко уметнички аспекат има за задатак да студенте упути у уметничке процесе чиме ће обогатити њихову креативност и у другим пољима деловања. Упознавање са технолошким и историјским развојем фотографије ће студентима омогућити разумевање техничких основа фотографије и установити релације између уметничких и фотографских захтева и могућности употребе фотографији у пољу архитектуре.
Исход предмета је познавање технологије производње фотографских слика и очекиваних захтева у припреми и реализацији архитектонских пројеката. Исход предмета је и уметнички портфолио који је резултат стваралачких изазова у уметности фотографије.
Предмет садржи представљање техничких и технолошких основа фотографије, избора из историјско фотографских тема и савремене фотографске продукције на уметничком и примењеном плану. Током семестра се стално ради на снимању и озбору фоторафија за испитни портфолио.
Настава се остварује кроз часове критичких радионица, практичних бежби и консултација. Критичке радионице се састоје од предавања, разговора и критике студентских радова.
Barbara London; Jim Stone; John UptonPhotography2007PearsonЕнглески
Barbara London, Jim Stone, John UptonPhotography: The Essential Way2007Prentice HallЕнглески
Велс, Л.Фотографија2006Клио, БеоградСрпски језик
Зонтаг, С.О фотографији2005Културни центар, БеоградСрпски језик