Предмет: Основе цртања за анимацију и визуелне ефекте (17 - RG017)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областАнимација и визуелни ефекти

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 22.11.2018..

Увођење студената у основе слободоручног цртања. Упознавање са основним цртачким материјалима и техникама на примеру мртве природе, ентеријера и екстеријера.
Студенти овладавају основним цртачким техникама чиме се ствара предуслов за успешно савладавање наредних предмета везаних за цртање и визуелно обликовање.
На предмету се усвајају знања из цртања традиционалним медијима (угаљ, оловка, туш). Студенти уче теоријске принципе из цртања: линија, перспектива, фазе рада, визирање, материјали и текстуре, сенчење и осветљење, валер, композиција. Теоријска знања се практично увежбавају на примеру статичне поставке, кроз цртање мртве природе, ентеријера и екстеријера.
Предавања и вежбе. Консултације. Оцена испита се формира на основу похађања предавања и вежби и прегледању и оцењивању радова изведених током семестра.
Кекељевић, И.Слободоручно цртање2015Факултет техничких наука, Нови СадСрпски језик
Милутин МитровићФорма и обликовање1987Виша економска школа, БеоградСрпски језик
Сложени облици вежбидада60.00