Предмет: Одабрана поглавља из информационих технологија (09 - SZP01)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна област

Департман за енергетику, електронику и телекомуникације

Програм се примењује од 01.01.2009..

Оспособити студенте за процену, избор и употребу савремених информационих и комуникационих технологија и алата специфичних за домен примене.
Стечена специјалистичка знања и вештине омогућиће студентима једноставније сналажење при оцени и избору адекватних савремених информационих и комуникационих технологија и алата у домену специјалности.
Преглед савремених информационих и комуникационих технологија и њихов утицај на технологију процеса рада организационих система. Савремено електронско пословање и електронска размена докумената. Савремени информациони системи и сервис оријентисане архитектуре. Савремени алати за моделовање, симулацију и пројектовање технолошких система из домена специјалности.
Облици извођења наставе су: Предавања, практичан рад на рачунару, израда пројекта, и консултације.На предавањима се, коришћењем потребних дидактичких средстава, излажу садржаји предмета и стимулише се активно учешће студената тако што су студенти обавезни да изложе садржаје који им се доделе. Практични део студенти савладавају радом на рачунару. Студент је обавезан да самостално уради одабрани пројекат.
скуп аутораОдабрани стручни чланци доступни електронски2008-Енглески
појединачне специјализоване софтверске кућеСавремени алати за пројектовање2008Софтверске компанијеЕнглески
Предметни пројекатдада50.00
Теоријски део испитанеда30.00