Potpisan je Memorandum o saradnji između Fakulteta tehničkih nauka i HIP-Petrohemija Pančevo

08.11.2023. - 11:45

Fakultet tehičkih nauka potpisao je Memorandum o saradnji iz oblasti obrazovanja, istraživanja i transfera znanja sa Društvom sa ograničenom odgovornošću za proizvodnju petrohemijskih proizvoda, sirovina i hemikalija HIP-Petrohemija Pančevo.

Sporazum su potpisali v. d. dekana prof. dr Boris Dumnić i direktor HIP-Petrohemije Pančevo Goran Stojilković. Uspostavljanje partnerskih odnosa može značajno da doprinese unapređivanju različitih vidova povezivanja naučnog, obrazovnog i stručnog rada Fakulteta sa poslovnim aktivnostima HIP-Petrohemije Pančevo, što će doprineti afirmaciji i uspešnijem poslovanju ove dve institucije.

Profesor Dumnić je istakao da je ovakav tip saradnje pokazatelj u kom pravcu treba da se razvijaju visokoškolske ustanove i da je to dobar primer saradnje privrede sa akademijom.