Rad istraživača Fakulteta tehničkih nauka na projektu TaRDIS osvojio nagradu za najbolji rad na konferenciji ECBS 2023

06.11.2023. - 08:12

Osma međunarodna konferencija na temu inženjerstva sistema zasnovanih na računarima (ECBS 2023) je organizovana od strane Malardalen univerziteta u Vasterasu, u Švedskoj, u periodu od 16. do 18. oktobra 2023. godine. Tema ovogodišnje konferencije je bila “Inženjerstvo za odgovornu veštačku inteligenciju”. Ova konferencija okuplja istraživače iz mnogobrojnih oblasti sistemskog i softverskog inženjerstva.

Istraživanje u okviru međunarodnog projekta TaRDIS, u okviru programa Evropske Unije “Horizon Europe”, uspešno je predstavljeno na konferenciji kroz sledeća dva objavljena rada:

1. “A Federated Learning Algorithms Development Paradigm”, autori: Miroslav Popović, Marko Popović, Ivan Kaštelan, Miodrag Đukić i Ilija Bašičević.

2. “Correct orchestration of Federated Learning generic algorithms: formalisation and verification in CSP”, autori: Ivan Prokić, Silvia Gilezan, Simona Prokić, Miroslav Popović, Marko Popović i Ivan Kaštelan.

Rad “Correct orchestration of Federated Learning generic algorithms: formalisation and verification in CSP” je osvojio nagradu za najbolji rad na ovoj konferenciji, čime je potvrđen visok nivo kvaliteta istraživanja na TaRDIS projektu tokom prve godine trajanja ovog projekta.