Fakultet tehničkih nauka

Predmet: Odabrana poglavlja iz modeliranja i optimizacije učenjem iz medicinskih podataka (17.DBMI21)

Matične organizacione jedinice predmeta:
Osnovne informacije:

Kategorija Naučno-stručni
Uža naučna oblast Biomedicinsko inženjerstvo
Multidisciplinarna Da
ESPB 10
Cilj:

Osposobljavanje studenata za praćenje literature i aktivan istrživački rad u oblasti mašinskog učenja u medicinskim istraživanjima i zdravstvu.

Ishod:

Student se osposobljava za aktivno praćenje naučne literature i istraživački rad u oblasti mašinskog učenja u oblasti medicine i zdravstva.

Sadržaj:

Linearna i kvadratna klasifikacija, neparametarska klasifikacija, ekstrakcija karakteristika, klasterska analiza, algortimi dubokog učenja. Deo nastave na predmetu se odvija kroz samostalni istraživačko studijski rad u oblasti nelinearnih upravljačkih sistema. Istraživačko studijski rad obuhvata aktivno praćenje primarnih naučnih izvora, organizaciju i izvođenje eksperimenata, numeričke simulacije, eventualno pisanje rada iz obalsti mašinskog učenja u medicini zdravstvu.

Metodologija izvođenja nastave:

Predavanja, seminarski rad, konsultacije Istraživačko studijski rad.

Literatura:
Autori Naziv Godina Izdavač Jezik