Predmet: Sistem kvaliteta u drumskom transportu (06 - S0I591)

Naučna oblastTehnologije transportnih sistema

Departman za saobraćaj

Program se primenjuje od 01.10.2007..

Sticanje znanja i ovladavanje veštinama u oblasti primene sistema kvaliteta u saobraćajnim preduzećima, sa ciljem povećanja efikasnosti i efektivnosti poslovanja.
Primena, unapređenje i istraživanje kvaliteta usluge u saobraćajnim preduzećima sa efikasnim i efektnim upravljanjem ovim sistemima.
Definisanje pojma kvaliteta transportne usluge. Koncept kvaliteta. Osnovni principi menadžmenta kvaliteta. Merenje analiza i unapređenje sistema kvaliteta. Novi zahtevi sistema kvaliteta u transportu. ISO standardi-suština i principi. Modeli za proračun kvaliteta prevozne usluge u saobraćajnim preduzećima. Nova strategija standardizacije u transportu robe i putnika.
Predavanja i vežbe, kolokvijumi i ispit.
R.PerišićSistem kvaliteta usluga, logistika i informatika2002Institut tehničkih nauka SANUSrpski jezik
ISO 9000/2000Kvalitet-sistem kvaliteta1999Istraživački i tehnološki centar, Novi SadSrpski jezik
Milomir VeselinovićSistem kvaliteta u drumskom transportu2008Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Prisustvo na vežbamadada5.00